6 اصول مدیریت پروژه

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on 6 اصول مدیریت پروژه

6 اصول مدیریت پروژه

[ad_1]

در حال حاضر مدیریت پروژه صدور گواهینامه است که همه دیوانه اما من شده اند با استفاده از یک شبیه تغییر مدل را برای مدتی با موفقیت بزرگ است. آن را به نام شش اصول تعالی خدمات و انتقال آن به راحتی به اساسا هر نوع پروژه یا طرح شما در حال تلاش برای به طور موثر پیاده سازی است. برای مدیریت پروژه هنردوستان و تازه کار در خارج وجود دارد فکر می کنم از آن به عنوان شش اصول مدیریت پروژه.

به عنوان یک عملکرد مشاور من به طور منظم با استفاده از این اصول اساسی زمانی که راه اندازی یک ابتکار جدید و یا آموزش و برنامه توسعه و به خصوص زمانی که یکپارچه سازی جدید منابع انسانی با کیفیت و یا عملیاتی بهبود فرآیندهای.

اصل 1: چشم انداز و ماموریت – به منظور با موفقیت اجرا شده هر پروژه و یا طرح باید آغاز با پایان را در ذهن داشته باشند. این است که به طور موثر انجام شده توسط تبیین چشم انداز و ماموریت این پروژه پس از آن است که کریستال-برای همه روشن است. ایجاد یک چشم انداز و ماموریت برای این پروژه کمک می کند تا روشن شدن نتیجه مورد انتظار و یا مورد نظر دولت و چگونه آن را انجام خواهد شد.

اصل 2: اهداف کسب و کار – گام بعدی این است که برای ایجاد 2-3 اهداف یا هدف برای این پروژه است. آن را در حال اجرا برای افزایش فروش و سود وفاداری مشتری بهره وری کارکنان و روحیه و یا محصول/خدمات ، همچنین این مهم است که به طور خاص تعیین مقدار بهبود است که انتظار می رود به جای اینکه مبهم است.

اصل 3: استانداردهای نامزدی – به سادگی قرار داده و این به معنی ایجاد خواهد شد که بخشی از پروژه تیم ؟ چه خواهد بود تعداد جلسات? آیا نشست زمین ، که صاحب پروژه? که تعیین شده است برای یادداشت برداری و توزیع پروژه جلسه و مراحل اقدام? این می رود همراه با هر گونه نشست پروتکل است که نیاز به توضیح دارد.

اصل 4: مداخله و اجرای استراتژی – این گوشت از پروژه و شامل استفاده از یک شکاف فرآیند تجزیه و تحلیل به منظور تعیین مناسب ترین مداخله (راه حل) برای حل مسئله شما در حال کار بر روی. وجود دارد بسیاری از کیفیت مفاهیم مدیریت است که می تواند اعم از جامع “root cause analysis” به سادگی “پرسیدن که چرا پنج بار”. یک بار به بهترین شکل ممکن مداخله شناخته شده است به حل و فصل موضوع پس ما باید نقشه های ما اجرای استراتژی برای اجرای مداخله. این شامل شناسایی خواهد شد که چه زمانی چگونه و چرا ؟

اصل 5: تراز سازمانی – برای اطمینان از موفقیت و پایداری ابتکار جدید و یا روند در آورده با این پروژه هر کس آن را به طور مستقیم تحت تاثیر باید پردازنده. برای رسیدن به تراز سازمانی (یا خرید) مداوم ارتباطات باید شاغل در شخص تیم در طول جلسات به صورت الکترونیکی از طریق ایمیل و یادگیری الکترونیکی (اگر قابل اجرا باشد) و از طریق آموزش. پیام باید شامل WIIFM “آنچه در آن برای من است” در هر سطح; در غیر این صورت اکثر سهامداران علاقه مند خواهد بود یا درگیر در اطراف ابتکار جدید.

اصل 6: اندازه گیری و پاسخگویی – و آخرین, چگونه ما تعیین موفقیت است ؟ خوب یک پروژه ساده کارت امتیازی است که از لحاظ بصری جالب است یک راه عالی برای نگه داشتن همه به روز رسانی و درگیر. یک کارت امتیازی است که یک منبع عالی برای نگه داشتن کارکنان تیم و رهبران مسئول اجرای پالایش و پایداری ابتکار جدید و یا پروژه. پاسخگویی به این معنی است که به طور مداوم بالا اجرا خواهد شد پاداش و به رسمیت شناخته شده; در حالی که کسانی که نیاز به بهبود خواهد بود مربی با انتظارات خاص و عواقب آن به وضوح مشخص شده است.

در حالی که من شش اصول مدیریت پروژه ممکن است شامل تمام امید من این است که آن را مشتعل آب میوه های خلاق به عنوان شما فکر می کنم در مورد چگونه شما رویکرد پروژه بعدی خود را – که آیا اجرای یک سیستم جدید/روند یا پالایش است که در حال حاضر در محل به منظور افزایش اثربخشی آن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ما شش اصول بازدید از وب سایت ما در www.psbydesign.com.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top