یک کاربر سیستم عامل و چند کاربر سیستم عامل

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on یک کاربر سیستم عامل و چند کاربر سیستم عامل

یک کاربر سیستم عامل و چند کاربر سیستم عامل

[ad_1]

یک کاربر سیستم عامل

ما همه آشنا با مفهوم نشستن در یک سیستم کامپیوتری و نوشتن اسناد و مدارک و یا انجام برخی از کار ها مانند نوشتن یک نامه. در این مثال وجود یک صفحه کلید و یک مانیتور است که شما در ارتباط برقرار کردن با.

سیستم های عامل مانند ویندوز 95 و ویندوز NT Workstation و ویندوز 2000 حرفه ای اساسا تنها کاربر سیستم عامل. آنها به شما ارائه توانایی برای انجام وظایف در سیستم های کامپیوتری مانند نوشتن برنامه ها و اسناد و مدارک چاپ و دسترسی به فایل های.

در نظر گرفتن یک خانه معمولی کامپیوتر است. وجود یک صفحه کلید و ماوس است که قبول دستورات ورودی و یک مانیتور برای نمایش اطلاعات خروجی. همچنین ممکن است یک چاپگر برای چاپ اسناد و تصاویر.

در اصل یک کاربر سیستم عامل فراهم می کند دسترسی به سیستم کامپیوتر توسط یک کاربر در یک زمان. اگر کاربر دیگری نیاز به دسترسی به سیستم کامپیوتر آنها باید صبر کنید تا زمان کاربر پس از اتمام آنچه که آنها انجام می دهند و برگ.

دانش آموزان در آزمایشگاه کامپیوتر در کالج و یا دانشگاه اغلب تجربه این. شما همچنین ممکن است تجربه کرده اند این در خانه که در آن شما می خواهید به استفاده از کامپیوتر اما شخص دیگری در حال حاضر در حال استفاده از آن است. شما باید به صبر برای آنها را به پایان برساند قبل از اینکه شما می توانید با استفاده از سیستم های کامپیوتری.

یک چند کاربر سیستم عامل

یک کاربر چند سیستم عامل اجازه می دهد تا بیش از یک کاربر دسترسی به سیستم کامپیوتر در یک زمان. دسترسی به سیستم های کامپیوتری است که به طور معمول ارائه شده از طریق یک شبکه به طوری که کاربران دسترسی به کامپیوتر از راه دور با استفاده از یک ترمینال و یا کامپیوتر دیگر.

در روزهای اولیه از چند کاربر, کامپیوتر, پایانه های متعدد (کیبورد و همراه مانیتور) ارائه شد. این پایانه های فرستاده شده خود را به دستورات اصلی چند کاربر کامپیوتر برای پردازش و نتایج نمایش داده می شود و در ارتباط ترمینال صفحه مانیتور. پایانه های سخت سیمی به طور مستقیم به چند کاربر در سیستم های کامپیوتری است.

امروز این پایانه به طور کلی رایانه های شخصی و استفاده از شبکه برای ارسال و دریافت اطلاعات به چند کاربر در سیستم های کامپیوتری است. نمونه هایی از چند کاربر در سیستم عامل های یونیکس و لینوکس (یونیکس کلون) و رایانه های بزرگ مانند IBM AS400.

این سیستم عامل برای چند کاربر سیستم با بسیاری از پایانه های بسیار پیچیده تر از یک کاربر سیستم عامل. باید آن را مدیریت و اجرا تمام درخواست کاربر اطمینان آنها را با یکدیگر تداخل داشته باشد. دستگاه های که در سریال در طبیعت (دستگاه های است که می تواند فقط توسط یک کاربر در یک زمان مانند چاپگرها و دیسک) باید مشترک در میان تمام کسانی که درخواست آنها را (به طوری که تمام خروجی اسناد نیست jumbled تا). اگر هر کاربر سعی خود را برای ارسال سند به چاپگر در همان زمان به نتیجه نهایی خواهد بود زباله. به جای اسناد و مدارک فرستاده شده به یک صف و هر سند چاپ شده است در تمامیت خود را قبل از سند بعدی چاپ شده است برگرفته از صف. هنگامی که شما صبر کنید خطی در کافه تریا به خدمت شما در یک صف. تصور کنید که همه مردم در صف هستند اسناد در انتظار چاپ و صندوقدار در پایان صف چاپگر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top