چگونه بوفالو بیل کودی سعی در نجات نشسته گاو زندگی

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on چگونه بوفالو بیل کودی سعی در نجات نشسته گاو زندگی

چگونه بوفالو بیل کودی سعی در نجات نشسته گاو زندگی

[ad_1]

احتمالا هیچ دو نفر در طول تاریخ آمریکا در غرب زندگی می کردند هر true-life adventures – و نه چرخید که قطعا بسیاری از داستان های بلند! – به عنوان William F. “بوفالو بیل” کودی و Lakotah جنگجو رئیس نشسته گاو نر. چه بسیاری از احتمالا نمی دانید این است که این دو نفر شد دوستان در رهبر سال گذشته به لطف پیر جنگجو کوتاه اما زرق و برق دار حرفه ای به عنوان یک عضو از کودی “غرب وحشی” سفر roadshow در سال 1885. (اگر چه او داده شد ستاره حسابداری تقریبا به عنوان برجسته به عنوان کودی صدور صورت حساب و پرداخت می شود چیزی شبیه به 50 دلار در هفته برای سادگی سوار در اطراف عرصه سوار بر اسب در آغاز هر “غرب وحشی” عملکرد نشسته گاو نر تنها ماند با نشان دادن برای یک فصل و یا در حدود چهار ماه است.)

او در سال 2000 بیوگرافی کودی “بوفالو بیل کودی: مرد پشت افسانه” مورخ Robert A. کارتر در مورد احساسات گرم و احترام قدیمی و دیده بانی تا به حال برای Lakotah رهبر. کارتر شامل این بیانیه که کودی ساخته شده در “داستان زندگی” زندگینامه: “از همه سرخپوستان من مواجه می شوند در سال در دشت” کودی نوشت وجود دارد “مدبر ترین و هوشمند… بودند سو…. بزرگترین از همه سو در زمان و یا هر زمان که برای ماده بود که فوق العاده, پیر, مبارزه با مرد نشسته گاو نر.”

وجود دارد بدون تایید ثبت Sitting Bull گفتن هر کسی که او چگونه احساس خود را در مورد بوفالو بیل اگر چه بسیاری می دانستند که آنها معتقد بودند او احترام کودی و فکر او را به عنوان یک دوست. یک بیوگرافی شناخته شده از کودی از سال 1960 همین راسل “زندگی و افسانه بوفالو بیل” میریزد نور در هند رهبر احساسات اگر داستان او کشف درست است. با توجه به راسل, کودی به Sitting Bull انجام یک تسویه حساب قدیمی جنگجو تبدیل شده بود علاقه زمانی که او در سمت چپ “غرب وحشی” نشان می دهد و بازگشت به خانه اش در رزرو. همراه با اسب کودی به Sitting Bull فانتزی کلاه لبه پهن اسپانیولی مکزیکی. راسل می گوید: Sitting Bull ارزش هر دو اسب و کلاه و عصبانی شد که یکی از بستگان او عینک کلاه لبه پهن اسپانیولی. راسل به نقل از هند را نظر به نسبی خود (گرفته شده توسط راسل از یک سال 1935 بیوگرافی جنگجو): “دوست من مو به من داد این کلاه. من ارزش آن را بسیار بسیار برای دست قرار داده شده است که آن را بر سر من تا به حال یک احساس دوستانه برای من است.” که نیست یک زنگ حمایت از کودی اما از آن صحبت می کند از نشستن گاو توجه و احترام به انسان است.

تقریبا دقیقا پنج سال پس از نشستن گاو نر چپ کودی “غرب وحشی” در پاییز سال 1890, General A. Nelson مایل به نام بوفالو بیل برای رفتن به ایستاده راک رزرو و دیدار با نشستن گاو نر. وجود دم مشکل در سراسر وسترن رزرو به عنوان اشخاص و مقامات دولتی و سفید هندی عوامل در همه جا بودند و مقابله با بدنام “شبح رقص” دین است که از طریق هند فرهنگ از شرق به دشت. اکثر مقامات دولتی و سفید زندگی مردم در نزدیکی رزرو کاملا اشتباه جدید ناجی سند چشم انداز و آداب-و متقاعد شد آنها منجر به تجدید هند شورش و جنگ یادآور 1860s و 1870s.

مایل اند ممکن است می خواستم به استفاده از کودی محبوبیت عمومی با اکثر سرخپوستان و ارتباط خود را با نشستن گاو به طور خاص به “دیده بانی کردن” کل وضعیت و ارزیابی پتانسیل برای خشونت است. به عنوان یک مهم در کنار توجه به این حوادث هند عامل جیمز مک لافلین که فرار ایستاده راک آژانس بسیار مخالف نشسته گاو رهبری و قدرت در میان Lakotah مردم ایستاده سنگ و مشغول به کار بود به تضعیف پیر جنگجو محبوبیت است. درست یا غلط مک لافلین است به طور کلی به تصویر کشیده شده است به عنوان “پسر بد” در حوادث اطراف کودی سفر و نشستن گاو مرگ.

مایل سفارشات به کودی خیلی کوتاه و کاملا روشن است. او “به امن شخص نشسته گاو… و تحویل او را به نزدیکترین com’g [sic] افسر از نیروهای ایالات متحده مصرف رسید و گزارش خود را به عمل است.” کسانی که افسران را در فرت یاتس. (مایل پیام به کودی نقل شده است در هر دو راسل و کارتر زندگینامه.)

ترس بدترین مایل’ دستیاران و سایر ارگان های دولتی و مقامات نظامی خواست کودی به یک اسکورت نظامی بر روی ایستاده راک رزرو. کودی اعتماد به نفس در توانایی خود و دوستی خود را با نشستن گاو برنده روز. بوفالو بیل و سفر مهمانی “مسلح” خود را تنها با یک واگن پر از هدیه رفتار برای جنگجو و مردم خود را – عمدتا با توجه به گزارش های ذکر شده در کارتر, بیوگرافی, آب نبات و شیرینی. ظاهرا قدیمی Lakotah جنگجو در حال دندان شیرین! در کودی کلمات به یک دوست قدیمی او در زمان زمان برای سفر در طول راه: “چرا من یک صد دلار از مسائل که در واگن برای هر پوند پیر بول وزن دارد.”

کودی ماموریت به زودی شناخته شده به مردم با شهر کوچک روزنامه ها در سراسر دشت chronicling حزب خود را به سفر در سراسر Dakotas به ایستاده راک رزرو. در واقع به عنوان مقالات برداشت تا داستان آن را تبدیل به یک ماجراجویی بزرگ در ذهن بوفالو بیل طرفداران در سراسر جهان.

در یک نقطه, مک لافلین با توطئه ماموران در فرت یاتس به غرفه کودی در حالی که مک لافلین تلاش دیوانه وار برای رسیدن بوروکراسی در واشنگتن به کودی ماموریت به “تسخیر” دوست خود را متوقف کرده است. مک لافلین و افسران ارتش تصمیم گرفت آنها را دریافت کنید کودی به نوشیدن دوستانه بازی گرفتن او آنقدر مست او خواهد بود با تاخیر یک یا دو روز در خروج از قلعه به سر نشسته گاو کمپ یک زن و شوهر از روز wagon سفر به دور است.

آنها به شدت دست کم گرفت, پیر دیده بانی را شگرف افسانه ای توانایی نگهداری مشروب خود را. حساب ادعا کودی نوشید همه آنها را “زیر میز” و رفتگان در روحیه خوبی صبح روز بعد.

و که در آن بوفالو بیل تلاش برای نجات دوست قدیمی خود شروع به لکنت زبان پیدا کردن.

همیشه چاخان و لود شده با یک واگن پر از هدیه کودی نمی تواند با عجله. او متوقف شد و بارها و بارها برای دیدار با گروه توصیف طرفداران آشنایان قدیمی از روز خود را به عنوان یک نظامی دیده بانی در دشت پیر sidekicks از هر نوع از عمر خود را از داستان های بلند و کوتاه-داستان. و متاسفانه قبل از کودی می تواند تکمیل ماموریت خود و رسیدن به Sitting Bull, مک لافلین, موفقیت رو رئیس جمهور “گوش.” تنها یک یا دو روز از نشستن گاو اردوگاه کلمه آمد به کودی از طریق نظامی پیک که رئیس جمهور بنجامین هریسون بود و شخصا سفارش او از ژنرال مایلز’ انتساب به تصرف خود نشسته گاو نر. او تبدیل به اطراف و چپ های قدیمی جنگجو به سرنوشت خود.

در سال های بعد با توجه به کارتر, بیوگرافی, کودی فاستر پسر جانی بیکر گفت: “اگر آنها را ترک کرده بود کودی به تنهایی او می خواهم که اسیر نشسته گاو با یک روز پمپاژ.” در عوض در تاریخ 15 دسامبر سال 1890 به Lakotah رهبر و نزدیک ترین دوستان او درگذشت در چه تبدیل به یک کشتار خونین به رهبری ایستاده راک قبیله ای پلیس که فرستاده شده بود او را دستگیر کنند. حساب قتل متفاوت است اما به طور کلی مورخان احساس مک لافلین bungled مشروع تلاش برای دستگیری نشسته گاو با ارسال قبیله ای پلیس (ناخوشایند ترین Lakotah شهروندان ایستاده سنگ برای دلایل متنوع) به رهبری ستوان بود که شخصی قوی کینه علیه نشسته گاو درون دایره خود را از دوستان است.

در یک لحظه تند و تلخ در آن افتضاح افتضاح نشان می دهد تسویه حساب کودی داده بود نشسته گاو سال قبل از آن شنیده شدند و از آن زمان به عنوان یک سیگنال به prance از طریق روال قدیمی خود را از “غرب وحشی” نمایش روز. (کارتر, بیوگرافی کودی اضافه می کند که اسب را نجات دادند و بعد از بازگشت به کودی. تسویه حساب زده بود توسط پرچمدار که باز کودی “غرب وحشی” زمانی که آنها انجام شده و در سال 1893 کلمبیایی نمایشگاه در شیکاگو است.)

بیش از یک مورخ از غرب خواسته است معروف “چه می شود اگر” سوال در مورد بوفالو بیل کودی و لکتا جنگجو Sitting Bull: “اگر چه کودی رسیده بود نشسته گاو اردوگاه و او را متقاعد به تسلیم شدن به مقامات در فرت یاتس?” مانند همه تاریخ است “اگر با چنین گمانه زنی جذاب است, اما بی معنی. شاید اگر نشسته گاو تا به حال زندگی می کردند تنها چند روز بیشتر او می تواند منحرف ترس و سوء تفاهم است که منجر به جنگ Wounded Knee در 29 دسامبر سال 1890 – فقط دو هفته پس از مرگ او. شاید Sitting Bull ادامه زنده خواهد منجر به تقلیل از “شبح رقص” دین و پیروان خود را. شاید اگر نشسته گاو زندگی کرده بود او را در بر داشت یک راه برای کمک به ساکنان سفید و مقامات دولتی در سراسر دشت را ببینید که وجود دارد دیگر یک تهدید به خشونت از Lakotah مردم است.

اما مانند همه جمله “اگر است:” ما هرگز نمی دانیم که چگونه زندگی در روزهای آخر از غرب ممکن است متفاوت, حتی, بهتر, بود, بوفالو بیل موفق به نجات نشسته گاو زندگی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top