پردازش تراکنش در سیستم های مدیریت پایگاه داده

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on پردازش تراکنش در سیستم های مدیریت پایگاه داده

پردازش تراکنش در سیستم های مدیریت پایگاه داده

[ad_1]

پردازش تراکنش در طرز سخن گفتن از پایگاه داده سیستم های مدیریت است که اظهارات SQL که نیاز به اجرا بر روی پایگاه داده های گروه بندی می شوند به واحدهای معاملات. این تضمین می کند که یک معامله اجرا یک کل واحد و یا اجرا نمی شود در همه.

اجازه دهید ما برای مثال یک معامله بانکداری که در طی آن X نقل و انتقال پول به Y. وجود دارد باید بدهی از X را حساب مربوطه اعتباری به Y را حساب. تصور کنید اگر وجود دارد یک مرگ و میر در طول معامله که معامله را افزایش می دهد که این بانک تعادل Y نمی تواند تکمیل شود با توجه به یک دیسک تصادف و یا به دلیل قطع برق و…. در این صورت سیستم را متوقف خواهد کرد به طور مداوم آن را به عنوان تکمیل یک معامله یعنی بدهی اما نه کامل مربوط به اعتبار معامله به دلیل قطع برق و یا یک هارد دیسک سقوط. اجازه دهید ما نیز در نظر بگیرید و جایگزین که در آن هر دو این پایگاه عملیات به همراه یک معامله پس یا هر دو اجرا با هم یا هر دو اجرا نمی در همه. هنگامی که تمام عبارات SQL در داخل یک تراکنش را با موفقیت اجرا تغییرات متعهد به پایگاه داده. اگر وجود دارد برخی از بخشی از معامله ای که با شکست مواجه و سپس تغییرات انجام شده به پایگاه داده ها “نورد”.

در مورد فیزیکی پیاده سازی کنترل از معاملات SQL اظهارات آنها وارد یک redo log file. در صورت شکست در هر بخشی از معامله اظهارات در حال حاضر اجرا شده در پایگاه داده در حال بهبود از redo log file ها و معاملات معکوس شود.

داده ها از پایگاه داده برگزار می شود در یک کش و همه تغییرات ساخته شده به کش. در صورت وجود اشتباه در طول اجرای دستورات SQL همراه در یک معامله تغییرات متعهد به پایگاه داده.

خواص پردازش تراکنش سیستم بوجود می آیند از تضمین اسید خواص یعنی Atomicity, Consistency, Isolation و دوام.

در مورد معامله آنلاین سیستم های پردازش وجود دارد بسیاری از کاربران به طور همزمان دسترسی به پایگاه داده به عنوان مثال راه آهن یا هوایی رزرو بلیط سیستم. معامله انجام شده توسط یک کاربر را تحت تاثیر قرار یک کاربر دیگر با توجه به تعداد صندلی های موجود. معامله آنلاین و سیستم های پردازش تراکنش سیستم های پردازش است که برای عملکرد تحت همزمان دسترسی داشته باشید. در چنین مواردی اطلاعات جدول قفل شده است و در سطح هر یک میز و یا در سطح هر ردیف. (جدول سطح قفل کردن یا ردیف سطح قفل).

RDBMSs نیز به عنوان معامله پردازش سیستم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top