دستور العمل آب گلاب و دستگاه گلاب گیری

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on دستور العمل آب گلاب و دستگاه گلاب گیری

دستور العمل آب گلاب و دستگاه گلاب گیری

گلاب یکی از چندین محصول خریداری شده یا تولید شده است که رایحه گلبرگهای گل رز را حفظ می کند. این ماده در عطرها و مواد آرایشی استفاده می شود ، علاوه بر این ، دارای خاصیت کمی قابض است ، بنابراین تونر خوبی برای صورت ایجاد می کند. از آنجا که فرایند تجاری که برای ساخت گل رز استفاده می شود بسیار پر زحمت است و به گل رز زیادی احتیاج دارد ، خرید کالایی گران قیمت است. اگر گل رز دارید دستگاه گلاب گیری ، می توانید به راحتی گل رز خود را درست کنید. این یک نمونه آسان از تقطیر ، جداسازی مهم شیمیایی و فرآیند پالایش است.

مواد گلاب
گلبرگهای رز
اب
تابه کوچک
توپ های پنبه ای

انواع مختلف گل رز را امتحان کنید ، زیرا هر گل رز ویژگی های خاص خود را دارد. گل سرخ Damask دارای رایحه ای رایج “بو” قرمز است ، اما بعضی از گلهای رز مانند مرکبات ، ادویه جات ترشی جات یا شیرینی ها را انجام می دهند. گل سرخ گل دقیقاً شبیه به گل اصلی نخواهد بود زیرا تقطیر فقط بعضی از ترکیبات فرار را در گلبرگها ضبط می کند. روشهای دیگری برای ضبط روغنهای اساسی دیگر مانند استخراج حلال و تقطیر پیچیده تر وجود دارد.

جهت ها دستگاه گلاب گیری
گلبرگهای گل رز را در یک قابلمه کوچک قرار دهید.
گلبرگهای کافی را اضافه کنید تا آب کافی بدست آید.
آب را به آرامی بجوشانید.
بخار آب جوش را با استفاده از یک توپ پنبه جمع کنید. ممکن است بخواهید یک توپ پنبه ای را روی یک چنگال قرار دهید یا آن را با انبردست نگه دارید تا از سوختن خودداری کنید. بعد از خیس کردن توپ پنبه ، آن را از بخار خارج کرده و آن را به قطعات کوچک خرد کنید. این گل رز است.
می توانید این روند را برای جمع آوری بخار بیشتر تکرار کنید.
گل رز را در یک ظرف بسته ، به دور از نور مستقیم خورشید یا گرما ذخیره کنید. می توانید برای مدت طولانی آن را یخچال و فریزر کنید.

دستور العمل عالی برای گلاب است دستگاه گلاب گیری
آیا شما برای نسخه پیشرفته تر پروژه آماده هستید؟ اگر چند دسته گلبرگ گل رز دارید ، می توانید با استفاده از دستگاه تقطیر بخار خانگی کمی گلاب کمی پیچیده تر اضافه کنید:

2 تا 3 کوارتز گلبرگ گل رز
اب
تکه های یخ
گلدان با درب گرد
آجر
کاسه داخل گلدان قرار می گیرد

آجر را در مرکز گلدان قرار دهید. هیچ چیز جادویی در مورد آجر وجود ندارد. هدف آن صرفاً نگه داشتن کاسه مجموعه در بالای سطح گل رز است. دستگاه گلاب گیری را از اینجا تهیه کنید
گلبرگهای گل رز را در گلدان (اطراف آجر) قرار دهید و آب کافی برای پوشاندن گلبرگها اضافه کنید.
کاسه را روی آجر تنظیم کنید. کاسه گلاب را جمع کنید.
درب قابلمه را معکوس کنید (آن را به صورت وارونه) ، بنابراین قسمت دور درب را درون گلدان فرو کنید.
گلاب و آب را تا جوش ملایم گرم کنید.
مکعب های یخ را بالای درب قرار دهید. یخ بخار را خنک می کند و گل رز را درون گلدان فشرده می کند ، و درب آن را پایین و درون کاسه نگه می دارد.
گلاب را به آرامی جوشانده و یخ کافی اضافه کنید تا گلاب را جمع نکنید. تمام آب را جوش نزنید. در دقایق اول ضخیم ترین گل رز را جمع می کنید. سپس نازک تر و نازک تر می شود. گرما را خاموش کنید وقتی متوجه شدید چگالی به اندازه گل رز وجود ندارد. می توانید از 2-3 کوارت گلبرگ گلاب استفاده کنید تا بین 20 گلدان تا 40 دقیقه بین گلدان و گلبرگهای گل رز جمع شود.
سایر عطرهای گل
این فرایند همچنین با سایر روغنهای اساسی گل نیز کار می کند. سایر گلبرگهای گل که دارای عملکرد خوبی هستند عبارتند از:

زنبور عسل
بنفشه
بنفشه
سنبله
عنبیه
اسطوخودوس
برای تهیه رایحه رایج می توانید با ترکیب عطرها آزمایش کنید. در حالی که گلاب ، آب بنفشه و آب اسطوخودوس برای استفاده در لوازم آرایشی بی خطر است ، اما برخی دیگر از انواع گل ها فقط برای رایحه مناسب هستند و نباید از آن به طور مستقیم بر روی پوست یا خوراکی استفاده شوند.

نکات ایمنی
این یک پروژه جالب برای کودکان است ، اما نظارت بر بزرگسالان لازم است زیرا آب جوش و بخار درگیر است. بچه ها می توانند از گلهای پنبه ای خنک گل جمع کنند و مایع جمع کنند.
اگر از گلاب (یا آب بنفشه یا اسطوخودوس) برای پخت و پز یا مواد آرایشی استفاده می کنید ، حتما از گلهایی استفاده کنید که عاری از سموم دفع آفات نباشند. بسیاری از باغبانان گلها را با مواد شیمیایی اسپری می کنند یا از آنها با سموم دفع آفات سیستمیک تغذیه می کنند. برای یک پروژه عطر ساده ، ایده خوبی است که گلبرگهای گل را به راحتی بشویید تا هرگونه باقیمانده جدا شود ، اما از گلهای شیمیایی استفاده کنید که برای پروژه های مواد غذایی یا آرایشی استفاده نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top