حقایق در مورد چین های ورزشی

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on حقایق در مورد چین های ورزشی

حقایق در مورد چین های ورزشی

[ad_1]

آیا شما می دانید…

یائو مینگ یک چینی بازیکن حرفه ای بسکتبال که نقش هوستون راکت از NBA (National Basketball Association). مانند Dikembe Mutombo (جمهوری دموکراتیک کنگو), تریسی مک گریدی (ایالات متحده) و لوئیس اسکولا (آرژانتین) او یکی از بهترین بازیکنان در جهان است.

لیو شیانگ برنده مدال طلا در مردان 110 متر با مانع در المپیک آتن 2004 بازی. او اولین بار, مرد به برنده مدال طلای المپیک در مسیر پیروزی خود را در یونان بود مورد ستایش قرار داد در کشور خود به عنوان یک فرهنگی جهش رو به جلو به دلیل آن زد مقابله با کلیشه های از چه چیزی باعث بزرگ hurdler.در مدال آوران کنفرانس مطبوعاتی پس از مردانه 110 متر hurdlers لیو گفت: “پیروزی من ثابت شده است که ورزشکاران با رنگ زرد پوست می تواند اجرا به عنوان سریع به عنوان کسانی که با سیاه و سفید پوست”. او متولد شد و در تاریخ 13 ژوئیه 1983 در Shangai چین است.

این هیئت چینی شرکت کننده در المپيک 2000 برگزار شد در سیدنی (استرالیا) و برنده 28 مدال طلا در این گونه حوادث به عنوان دو و میدانی بدمینتون, غواصی, ژیمناستیک جودو تیراندازی تکواندو تنیس روی میز و وزنه برداری.

Kuoshu ملی ورزشی در جمهوری خلق چین است.

Lang پینگ بازی والیبال در سال 1984 بازی های المپیک تابستانی برای چین است. در سال 1980 او بهترین بازیکن والیبال در جهان است. در سال 2004 او شد سرمربی تیم ملی زنان ایالات متحده آمریکا تیم والیبال. “Lang پینگ یک فردی است که غیر موفق در هر مرحله از زندگی حرفه ای او به عنوان یک بازیکن و یک مربی و دستاوردهای بی نظیر,” ایالات متحده آمریکا رئیس اجرایی داگ Beal گفت. “او برنده هر رویداد بزرگ به عنوان یک بازیکن برای چین در طول زندگی حرفه ای اش بود و به وضوح به این بازیکن در غالب در جهان در 1980s.” و او دگرگون بیشتر یکپارچه از تقریبا هر کسی در والیبال, تاریخچه به نقش خود به عنوان یک مربی پیشرو در چین به یک مدال نقره در بازی های المپیک آتلانتا در سال 1996 و با موفقیت در مربیگری حرفه ای در ایتالیا برای بسیاری از سال است.”

چین با ارسال 246 ورزشکاران به بازی های المپیک 1992 در بارسلونا (اسپانیا). این شرکت در ژیمناستیک و دو و میدانی, بوکس, دوچرخه سواری, نرده, غواصی, کشتی جودو, تیراندازی, شنا, تنیس روی میز, تیراندازی با کمان, بدمینتن, قایقرانی, وزنه برداری, کشتی کج, مدرن, پایان, بسکتبال و والیبال. جمهوری مردم چین به پایان رسید 4th, در, مدال, تعداد با 54 (16 طلا) انتهایی این تیم یکپارچه (112) ایالات متحده (108) و آلمان (82).

چینی کلانشهر میزبانی 11th بازی های آسیایی در سال 1990. بیش از 6,122 ورزشکاران از بیش از 35 کشور جهان شرکت همراه با 1000 مربیان است. این بزرگترین رویداد چند ورزشی در جهان سوم در سال 1990.

پکن میزبان 1990 FIVB والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی جهان. این شهر پایتخت چین است.

این کشور آسیایی تا به حال بسیاری از معروف ورزشکار در قرن گذشته: Kuo-tuang یونگ (تنیس روی میز) ، دریاچه ارومیه لی (ژیمناستیک) چن Yueling (دو و میدانی), Fu Mingxia (غواصی), ژنگ dashi village (والیبال) Gao Min (غواصی), Haixia ژنگ (بسکتبال) یانگ Xilan (والیبال), چوانگ Xiaoyan (جودو) هنگ کیان (شنا), Gu Jun (بدمینتون), چوانگ تسه-تونگ (تنیس روی میز) وانگ Huifeng (شمشیربازی), Hsie-تینگ (تنیس روی میز) وی Qiang (softball) Yong چوانگ (شنا) او یانگ (تیراندازی با کمان) Ge فی (بدمینتون), Le Jingyi (شنا) وانگ Junxia (دو و میدانی) خو Yanmei (غواصی) خورشید کالایی (جودو) Li Duihong (تیراندازی), Mo Huilan (ژیمناستیک) و ملکه Yunxia (دو و میدانی).

زو Jianhua یکی از معروف ترین ورزشکاران در چین و در آسیا است. او در المپیک مدال برنز و سابق جهان و دارنده رکورد در پرش ارتفاع.

چینی تیم ملی زنان, والیبال جام جهانی با شکست کوبا (3-1) در سال 1985. آن 2d جام جهانی پیروزی برای جمهوری خلق چین است.

چین نه شرکت در بازی های المپیک 1980 مسکو URSS (در حال حاضر در روسیه).بسیاری از ورزشکاران چینی -به ویژه hurdler تسو Lin, بلوز, Ni, Chih-چانه بلند, بلوز Hsia Chieh-پینگ دونده آواز مه-هوآ و بازیکنان والیبال لیانگ یان ژانگ Rongfang, ژو Xiaolan و زو لینگ خود را از دست داده المپیک فرصت.

Li Ning برنده سه ژیمناستیک مدال طلا در سال 1984 بازی های المپیک در لس آنجلس, کالیفرنیا (ایالات متحده). مثل نادیا کومانچی (رومانی) و ویتالی Scherbo (بلاروس) او یکی از بهترین ژیمناستیک از قرن 20th. Li Ning متولد شد و در 8 سپتامبر سال 1963 در لیوژو گوانگشی چین است.

از سال 1993 تا سال 1996 وانگ Junxia یکی از بزرگترین دوندگان در چین و آسیا است. او مجموعه سه رکورد جهانی در سال 1993 (3,000 متر و 10000 متر حوادث). در این سال او موفق به کسب یک مدال طلا در 10000 متر در مسابقات قهرمانی جهان در Stuggart (آلمان). در بازی های المپیک تابستانی 1996 در آتلانتا (جورجیا در ایالات متحده آمریکا) او مطلع جهان از مسابقات قهرمانی قابلیت های برنده مدال طلا در 5000 متر مسابقه.

این کشور آسیایی موفق به کسب مدال نقره در سافتبال بانوان در بازی های المپیک 1996 در ایالات متحده است.

غواص فو Mingxia برنده 5 مدال طلا در سه پی در پی بازی های المپیک: بارسلونا (1992) آتلانتا (1996) و سیدنی (2000). او یک بت در ناتال شهر ووهان چین.

چوانگ تسه-تونگ یکی از بهترین و شناخته شده ترین بازیکنان در تاریخ تنیس روی میز (همچنین به عنوان شناخته شده پینگ پنگ). در 1960s او یک بت در جمهوری مردم چین است.

چین برای رقابت در بازی های المپیک زمستانی 8 بار و برنده در مجموع 33 مدال. این مطلب مدال المپیک است که ایسلند مجارستان و استرالیا و لهستان ترکیب شده است.

مایکل چانگ که تا به حال برنده گرند اسلم قصد دارد برای باز کردن یک آکادمی برای بازیکنان جوان در چین است. او یک بار گفت: “من یک آرزو است که به کمک تجربه من انباشته از بازی در مسابقات جهانی به توسعه تنیس در چین”.

چین فرستاده 219 ورزشکاران به سال 1984 بازی های المپیک که برگزار شد در لس آنجلس, کالیفرنیا, ایالات متحده آمریکا. این هیئت چینی تا به حال ورزشکاران رقابت در 16 ورزش: تیراندازی با کمان (6) دو و میدانی (22) بسکتبال (22), قایقرانی (4) دوچرخه سواری (7) شمشیربازی (17) ژیمناستیک(14) هندبال (15) کشتی کج (10) قایقرانی (9) تیر اندازی (17) شنا (35) تنیس (1) والیبال (22) وزنه برداری (10) و کشتیرانی (4).

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top