توصیه جدی متخصص بیماری های عفونی به والدین دانش آموزان

توصیه جدی متخصص بیماری های عفونی به والدین دانش آموزان
دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on توصیه جدی متخصص بیماری های عفونی به والدین دانش آموزان

توصیه جدی متخصص بیماری های عفونی به والدین دانش آموزان

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: روند بستری نسبت به قبل کاهش یافته که دلیل عمده آن، استفاده عمومی از ماسک است. او افزود:کاش سفرها هم انجام نمی شد تا شرایط بهتری می داشتیم.

دکتر مردانی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نگرانی بین المللی از همراهی کرونا با آنفلوآنزا در فصل سرد گفت: افزایش تقاضا برای واکسن آنفلوآنزا تعادل بازار را بر هم زده و بسیاری از تولیدکنندگان، محصولاتشان را پیش فروش کرده اند.

دکتر مردانی، متخصص بیماری های عفونی افزود: کسانی که بیماری های قلبی تنفسی دارند، مادران باردار، افراد بالای 60 سال، مبتلایان به دیابت و … حتما واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند.

دکتر مردانی به والدین توصیه کرد: به هیچ عنوان دانش آموزی را که تب، سرفه، آبریزش بینی، عطسه، گرفتگی بینی یا علائم دیگر شبیه به سرماخوردگی دارد، به مدرسه نفرستید.

متخصص بیماری های عفونی افزود: اگر در خانواده ای یک نفر مبتلاست، دانش آموز سالم آن خانواده نیز نباید به مدرسه برود؛ چون می تواند ناقل خاموش ویروس باشد.

او درباره اینکه چگونه دانش آموزان می توانند سفیر سلامت باشند نیز گفت: بچه ها می توانند با کمک مربیان دلسوز و آموزش های لازم سفیر سلامت باشند. 

دکتر مردانی افزود: با توجه به شرایط خاص کشور و نزدیک شدن به فصل پاییز مردم در سفرهای خود تجدیدنظر کنند، در کنترل بیماری کمک کنند و از سفرهای غیرضرور اجتناب کنند.  پروتکل های بهداشتی در مدارس باید به صورت بسیار جدی رعایت شود، از شرکت در مجامع غیرضرور خودداری شود، چرخه انتقال ویروس متوقف شود تا از درگیری موج سوم کرونا نشویم.

فتح الله حقیقی  استاندار زنجان در ارتباط تصویری وضعیت استان را مطلوب دانست و گفت: امروز در بازگشایی مدارس نیز تمهیدات سختگیرانه بهداشتی در هنگام ورود دانش آموزان به مدارس اجرا شد و همیاران سلامت مدیریت را در حوزه کرونا ویروس به حالت تعادل تبدیل کرده اند. 

استاندار زنجان گفت: اکنون برخی از شهرها در استان وضعیت قرمز، تعدادی زرد و شهرهایی هم در وضعیت سفید هستند. تولید ماسک ان 95 و ماسک سه لایه از صفرتاصد در استان تولید می شود، از نظر مواد ضدعفونی کننده با پایه الکل و آب مشکلی نداریم.

محمدصادق بصیری معاون استاندار کرمان  در ارتباط تصویری گفت: با توجه به اینکه استان کرمان با تنوع اقلیمی و گستردگی که دارد درگیری ویروس ملموس کرونا و وضعیت قرمز قرار گرفته است. 

او افزود: تا حد زیادی با بازرسی هایی که در سطح استان داریم توانسته ایم کرونا را کنترل کنیم، بازگشایی مدارس نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی در استان انجام شده است. برای سرویس مدارس نیز بازرس ویژه در نظر گرفته ایم.

دکتر طالب پور رئیس بیمارستان سینا در ارتباط تصویری گفت: در حال حاضر با توجه به نزدیک شدن به پایان مرحله دوم اوج کرونا تعداد بیماران کاهش یافته است، در بیمارستان سینا دو بخش بیماران کرونایی داریم که در این بخش ها 50 بیمار کرونایی بستری هستند.

 

عباس رضایی استاندار اصفهان در ارتباط تلفنی گفت: هماهنگی های لازم و تلاش مجدانه مسئولان در استان با توجه به شرایط خاص استان جای تقدیر دارد. رعایت پروتکل های اجتماعی، ماسک و شستن دست ها مواردی است که همواره تاکید شده و با توجه به قرمز بودن برخی شهرهای استان از مردم تقاضا می شود سفرهای خود در شرایط کرونا را به تاخیر بیندازند.

استاندار اصفهان گفت: در دیدار با وزیر خارجه سوئیس درباره دستاورد این کشور در زمان کرونا پرسیدم. او گفت: به  دنبال تهیه واکسن هستیم اما رعایت پروتکل های اجتماعی، شستشوی دست ها و زدن ماسک از اصلی ترین اصولی است که در سوئیس جدی گرفته شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top