آشکار نشت در لوله های پی وی سی

دسته‌بندی نشدهLeave a Comment on آشکار نشت در لوله های پی وی سی

آشکار نشت در لوله های پی وی سی

[ad_1]

Gasketed لوله پی وی سی امروز بسیار محبوب در سراسر آمریکای شمالی به صورت زیرزمینی آب برق و همچنین فاضلاب نیروی برق. به عنوان مورد برای همه, خطوط لوله, بدون در نظر گرفتن مواد پس از ساخت و ساز تست معمولا خواستار اطمینان از تمام خطوط جدید شده اند به درستی نصب شده است.

یک آزمون است که مشترک برای gasketed لوله مانند PVC ترکیب ‘نشت و فشار تست. این آزمون در نظر گرفته شده است به بررسی هر دو فشار ظرفیت و مفاصل تنگی لوله سیستم به طور همزمان.

این روش از این آزمون برای اولین بار پر کردن یک بخش از خط با آب. بعد آب اضافی توسط پمپ به خط تا بخش بالا است به یک آزمون مورد نظر را فشار. این سیستم سپس بسته برگزار شد و به صورت مشخص شده آزمون دوره, به طور معمول 2 ساعت است.

در طی این 2 ساعت ممکن است که به سیستم فشار ممکن است رها کنید. اگر افت فشار سریع در طول آزمایش این احتمال وجود دارد که قابل توجه نشت در حال حاضر در سیستم. این می تواند بسیاری از مواقع توان به نامناسب مونتاژ یک appurtenance, لوله مشترک و یا خدمات اتصال.

اما فرض کنید که مناسب نصب و راه اندازی و مونتاژ انجام شد, آن ممکن است به یک بسیار اندکی افت فشار بیش از 2 ساعت است. برای ایجاد یک حد مجاز فشار رها کردن یک جدول از ‘مجاز نشت حجم’ ایجاد شد. این جدول نشان می دهد حداکثر حجم آب مجاز برای اضافه شدن به این سیستم پس از یک فشار/نشت آزمون نشان داده است اندکی افت فشار. (جدول واقعی از ارزش ها ممکن است در بر داشت IPEX پی وی سی لوله فشار راهنمای نصب و راه اندازی و یا در AWWA C605).

مثلا برای 1000 متر از 300 mm gasketed PVC آب اصلی حداکثر حجم 7.6 L را آب (تئوری نشتی رخ داده در طول آزمون) مجاز است به آن اضافه شود برای 1035 پاسکال آزمون (معادل 2.0 US gal. برای 3300 ft. 12″ لوله آزمایش در 150 psi). اگر بزرگتر از حجم آب مورد نیاز در این آزمون در نظر گرفته شده است به یک شکست و نصب برنامه باید کردهاید و تعمیر هر گونه سیستم کمبود.

به عنوان یک نتیجه از این جدول از ‘نشت’ کمک هزینه بسیاری از افراد درک که gasketed مشترک پی وی سی است که همیشه نشت به برخی از درجه است. در واقع به درستی مونتاژ لوله های پی وی سی خواهد بود بطری تنگ است.

این ادعا تایید شده توسط آزمایش های دقیق انجام شده در gasketed مشترک در کارخانه تولید شود. Gasketed پی وی سی فشار مفاصل به گواهی CSA B137.3 و مطابق با ASTM D 3139 باید تحت زیر 2 آزمون :

(یک) 60 دقیقه در 2.5 برابر فشار از لوله (یعنی 588 psi برای DR18)

(ب) 60-70 ثانیه در 3.2 برابر فشار از لوله (یعنی 755 psi برای DR18)

هر دو از انجام این آزمایشات در حالی که مفصل است و جبران آن به حداکثر توصیه می شود زاویه برای شبیه سازی بدترین شرایط زمینه. صفر نشت مجاز است در مفاصل در طول این آزمایشات است. قوام و دقت موجود در اکستروژن لوله پی وی سی همراه با بسیار دقیق تلرانس های ابعادی ، اطمینان حاصل شود که gasketed مشترک خواهد بود به طور کامل به عنوان قابل اعتماد در این زمینه به عنوان ثابت شده است ،

یک مثال از پی وی سی مشترک تنگی شد نشان داده شده بر روی یک پروژه به تازگی به اتمام خارج ونکوور در دلتا, British Columbia. B&B پیمانکاری از ساری شد و قرارداد برای ساخت 4500 متر (15,000 ft.) 400 میلی متر (16″) پی وی سی DR18 اصلی آب به عنوان یک منبع اصلی به تازگی ساخته DeltaPort ترمینال کانتینر.

پس از تکمیل نصب و راه اندازی پروژه سرپرست Rollie Knackstead نشان داد اعتماد به نفس فوق العاده ای در طرز کار خدمه خود را به عنوان به خوبی به عنوان لوله با تصمیم گیری به فشار-تست کل 4500 متر لوله در یک بار. نتایج استثنایی. B&B با موفقیت آزمایش خط در 200 psi برای 2 ساعت با یک قطره نشت. سنج تکان دادن نداشت از 200 psi سطح. بطری و تنگ اتصالات پی وی سی را به کمک در حال حاضر موفق به نصب و راه اندازی را بسیار موفقیت کلی پروژه.

اگر در طول یک فشار/نشت تست بر روی پی وی سی, افت فشار کمی (در مجاز را آب جلد) آیا این به این معنی است که شده است وجود دارد نشت? اما در بوته آزمایش لوله های پی وی سی و همچنین تعداد زیادی از تاریخ مورد مانند B&B پیمانکاری پروژه در دلتا به نظر می رسد نشان می دهد که به درستی مونتاژ لوله های پی وی سی نمی خواهد نشت.

پس چرا وجود دارد گاهی اوقات نیاز به حجم کوچک را آب پس از یک فشار تست ؟ در اینجا ممکن است 4 دلیل:

(یک) entrapped هوا

(ب) انتقال از كم و یا آرنج قبل از مفاصل محدودیت عملکرد

(c) معیوب اتصالات شیرآلات و اتصالات شیرهای یا خدمات

(d) شعاعی گسترش لوله های پی وی سی

در واقع شعاعی گسترش چنین عامل مهمی با یکی دیگر ترموپلاستیک لوله کشی مواد (HDPE) که آزمون آن محدود است به طور خاص به عنوان یک “توسعه کمک هزینه’ به جای ‘نشت کمک هزینه’. جالب است توجه داشته باشید که اگر یک مقایسه واقعی مقادیر مجاز را آب یافت می شوند به میزان قابل توجهی بیشتر با لب به لب-ذوب پلی اتیلن از کسانی که برای gasketed لوله های پی وی سی به صورت معادل بخش لوله و تست فشار.

در خلاصه این خواننده است که توصیه می شود که چند بار بیشتر مناسب مدت برای ‘نشت’ و ‘آشکار نشت’ یا ‘را آب کمک هزینه’ هنگامی که تجزیه و تحلیل نتایج آزمون از پی وی سی فشار خط لوله است. شواهد نشان می دهد که به درستی مونتاژ gasketed لوله پی وی سی را عملا صفر نشت. این واقعیت است که پی وی سی را نمی توان ضعیف در طول زمان از خوردگی حملات خواهد اطمینان حاصل شود که بطری تنگ مفاصل امروز باقی خواهد ماند که راه را برای سالهای زیادی را به آمده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back To Top